flag Судова влада України

Порядок та строки апеляційного та касаційного оскарження судових рішень

 

 

Порядок і строки апеляційного оскарження судових рішень відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України (ст. 186)

1. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

2. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі ухвалення тільки вступної та резолютивної частин постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після
закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

3. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

 

Порядок і строки касаційного оскарження судових рішень відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України (ст. 212)

1.Касаційна скарга подається безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.

2. Касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

3. Касаційна скарга, подана після закінчення строку, встановленого частиною другою цієї статті, залишається без розгляду, якщо суд касаційної інстанції за заявою особи, яка подала касаційну скаргу, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Порядок та строки апеляційного оскарження судових рішень по цивільним справам (ст. 294, 296 ЦПК України)

1. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
2. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

3. Апеляційна скарга подається на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ували.
Порядок та строки апеляційного оскарження судових рішень по кримінальним справам (ст. 349 КПК України)
1. Апеляція подається через суд, який постановив вирок, ухвалу чи постанову протягом 15 діб з моменту їх проголошення, якщо інше непередбачено КПК України, а засудженим, який перебуває під вартою – в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.
2. Апеляція на ухвалу чи постанову суду про відмову в застосуванні заходів безпеки або про їх скасування (протягом 3 діб); про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту (протягом 3 діб); про продовження строків тримання під вартою (протягом 3 діб); про відмову в проведенні обшуку (протягом 3 діб); про направлення обвинуваченого на стаціонарну експертизу (протягом 3 діб); про тимчасовий арешт (протягом 3 діб); про екстрадицій ний арешт (протягом 3 діб) подається безпосередньо до апеляційного суду.

 

Порядок касаційного оскарження судових рішень по цивільним справам (ст. 325, 327 ЦПК України)

 

1. Касаційна скарга може бути подана протягом 20 днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду.

2. Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції.

 

 


Порядок та строки апеляційного оскарження судових рішень по справам про адміністративні правопорушення(ст. 288,289 КУпАП)


1. Скарга на постанову про адміністративне правопорушення подається до суду, який її постановив протягом 10 діб з дня винесення постанови.

Порядок касаційного оскарження судових рішень по кримінальним справам (ст. 386, 387 КПК України)

 

1. Касаційні скарги на вироки і постанови апеляційного суду, постановлені ним в апеляційному порядку, можуть бути подані протягом 1 місяця з моменту проголошення вироку чи оголошення ухвали або постанови, які оскаржуються, а засудженим, який перебуває під вартою-в той же строк з моменту вручення йому копії вироку чи постанови. Ці скарги подаються через суд, який постановив вирок чи виніс постанову або ухвалу.

2. Касаційні скарги на вироки місцевих судів, постанови (ухвали) цих судів у справах про застосування примусових заходів виховного чи медичного характеру, інші постанови (ухвали), які перешкоджають подальшому провадженню у справі, ухвали апеляційного суду, постановлені щодо цих вироків, постанов (ухвал), крім випадків, коли апеляційною інстанцією зазначені рішення скасовано, а справу направлено на нове розслідування чи новий судовий розгляд, а також ухвали апеляційного суду, постановлені ним в апеляційному порядку щодо видачі особи (екстрадиція) можуть бути подані протягом 3 місяців з моменту набрання ними законної сили. Ці скарги подаються безпосередньо до касаційного суду.

3. До скарг додаються копії судових рішень, що оскаржуються; кількість копій скарги відповідно до кількості учасників по справі.